Pāriet uz galveno saturu
Līna Kovalevska
  • Sākums
  • Par mani
  • MEISTARKLASES
  • Piedāvājums
    • Mācības
      • Personāla vadības praktikums
      • Emocionāli inteliģentās uzvedības praktikums
      • (Psiholoģisko) procesu pārvaldība organizācija
      • Psiholoģiskās spēles
    • Dziļš individuālais darbs
  • Blogs
  • Atsauksmes
  • Kontakti un rezervācijas
  • Katalogs

NERUNĀ PAR NĀVI!

29. janvāris, 2025 pl. 21:16, Nav komentāru
Šī tēma ir nepatīkama. Ja darba vietā ienāk nāve, ko tad mums darīt?



Un ar to tik un tā nākas saskarties. Saskarties neplānoti un negaidīti. Un apjukt.

Nezināt, ko teikt, kur skatīties. Nezināt, kāds “pareizais” rīcības algoritms.

Ja kolēģis atnāk un ziņo par tuva cilvēka nāvi, ko tad man darīt? Pateikt līdzjūtību, nopirkt vainagu, izmaksāt pabalstu? Apskaut? Klusējot apsēsties blakus un ļaut izraudāties (būt vienkārši līdzās)?

Un kā ir tad, ja ir nomiris kolēģis? Ielikt soctīklos ziņu par atvadīšanos vai atstāt to radiniekiem?

Visiem nākt uz kapiem un minēt, vai ģimene sauks arī uz bēru mielastu? Dalīt kolēģus tuvos draugos un attālās paziņās? Atsūtīt vienu pārstāvi ar to vainagu?

Varbūt pa vecai modei vēl ielikt līdzjūtību iekš avīzes (ir vēl tās sēru sadaļas?)?

Kabinetā vai gaitenī likt melnbaltu bildi melnā rāmīti vai tas jau būs pārspīlēti? Sarīkot piemiņas brīdi?

Un ja nu tas kolēģis bija rets preteklis? Un ja nu viņš atstāja aiz sevis tādu haosu un nepadarītu darbu kaudzi, ka negribas cilvēku pieminēt ne ar pušplēstu (labu) vārdu?

Un ja nu – vēl trakāk – cilvēks pats izvēlējās noslēgt ar dzīvi rēķinus? Bet kā ir tad, ja aizgājēja tiranizētājs (kas “palīdzēja” nonākt līdz tādam lēmumam) ir tepat mūsu vidū?

Bet varbūt arī nav nekāda apmulsuma. Vienkārši kolēģis šodien nav darbā un vairs nekad arī nebūs. Ko tālāk?

Saraksti un rīcības algoritmi retās, neierastās, nepatīkamās situācijās ir tik ļoti noderīgi. Varbūt ir vērts pašam un pašai par to parūpēties, salikt sarakstiņu, ko kolēģiem darīt, ko nedarīt?

Varbūt arī man ir vērts uzrakstīt, kā varētu rīkoties kolēģi, ja manis darbā nekad vairs nebūs?


Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Slikta sistēma ir labāka par labu haosu
    22. jūn. 2026
  • Redzēt katru
    28. maijs 2026
  • Pašpaļāvība
    21. maijs 2026
  • Draugi un nedraugi
    19. maijs 2026
  • Dažkārt tas ir vienkārši mēslojums
    7. maijs 2026
  • Kā īsti mēs sajūtamies piederīgi komandai?
    14. apr. 2026
  • Kādu cenu tu maksāsi par nepieņemtajiem lēmumiem?
    25. marts 2026

Extra saturs

Padomāšu, ko šeit ielikt

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

  • Privātuma politika
Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.